"Nevidíme, čo je možné, lebo fantazírujeme o nedosiahnuteľnom."
Lucius Annaeus Seneca
17. december 2017
Meniny: Kornélia
Poľovnícke združenie
 • Poľovnícke združenie – súčasnosť

  Poľovníci sa starajú o lesnú zver, vykonávajú selektívny lov a majú významné postavenie v prípade ochrany a starostlivosti o prírodu. Aktívne sa zapájajú do spoločenského diania v obci. Každoročne organizujú plesy spojené s výstavami trofejí a prezentáciami oravskej prírody.

  Členovia Poľovníckeho združenia Oravské Veselé v roku 2009:
  Predseda: Ján Babečka. Členovia: Miroslav Babečka, Ing. Albín Maslaňák, Alojz Maslaňák, František Pekarčík, Ing. Igor Sameliak, Anton Stopjak, Dušan Romaňák, Ing. Ján Romaňák, Ján Romaňák, Ing. Martin Romaňák, Viktor Vajteršic, Marián Sumega, Helena Surovčíková, Zdeno Sirotiar, Dušan Sotoňák, Ing. Jozef Svitek st., Ing. Jozef Svitek ml.

  9. novembra 2010 | OcÚ | Poľovnícke združenie
 • Poľovnícke združenie – história

  Prvý Poľovnícky spolok bol založený v roku 1937 učiteľom Antonom Sameliakom. Členmi spolku bol okrem Antona Sameliaka – Jozef Marcoň, Martin Bobek, Jozef Vajteršíc, Anton Jablonský, Jozef Jablonský, Martin Dulončík, Jozef Pisarčík, Juraj Sitarčík.

  V roku 1952 bol utvorený nový poľovnícky spolok. Jeho zakladateľom bol Anton Sameliak a členmi: Kornel Brtko, Jozef Vajteršic, Jozef Mydlár, v roku 1955 sa stal členom aj Štefan Marcoň, v roku 1958 Jozef Kinier, Albín Surovčík.

  V roku 1962 bolo utvorené Poľovnícke združenie Námestovo. Jeho poľovný revír tvorili obce Oravská Jasenica, Oravské Veselé (poľovníci z Oravského Veselého poľovali spoločne, a to na výmere 21 150 ha.

  V roku 1973 bolo utvorené poľovnícke združenie s názvom Pilsko Oravské Veselé. Zakladateľom bol Albín Surovčík a poľovníci z Oravského Veselého. Názov poľovníckeho združenia bol neskôr zmenený na:“ Pilsko Oravská Polhora. “ Patrili tam poľovníci z obcí: Oravské Veselé, Oravská Polhora, Sihelné.

  V roku 1993 bolo utvorené poľovnícké združenie Oravské Veselé na katastrálnom území Oravského Veselého. Zakladateľmi boli Albín Surovčík a poľovníci z Oravského Veselého.

  9. novembra 2010 | OcÚ | Poľovnícke združenie