"Čím je človek rozumnejší a lepší, tým viac dobrého zbadá v ľuďoch."
Blaise Pascal
17. december 2017
Meniny: Kornélia
Hokej
 • Hokejový turnaj o pohár starostu obce

  Dňa 26. februára 2011 sa na ihrisku pri bare Goral uskutočnil už tretí tohtoročný hokejový turnaj. Tentoraz bol hlavným iniciátorom a sponzorom Obecný úrad Oravské Veselé za účasti strarostu obce p. Patrona a prednostu obecného úradu p. Maslaňáka, ktorý vhodil úvodné buli. 5 družstiev bojovalo medzi sebou o krásne poháre. Najlepšie si počínali „domáci – vyšňania“ družstvo FC Vyšný koniec, ktorí zaváhali len v jednom zápase, v ňom vyhrali až po samostatných nájazdoch. Pre všetkých hráčov ako aj návštevníkov bol pripravený kotlíkový guláš, o ktorý sa postaral p. Florek Michal.

  O čoraz väčšom záujme o tento šport svedčí nielen to, že to bol už tretí tohtoročný turnaj v obci, ale aj čoraz vačší počet hráčov, ktorí neváhali obetovať nemalé financie do hokejového vybavenia.

  …čítať ďalej

  28. februára 2011 | Peter Rieger | Hokej
 • Hokejový turnaj 2011

  hokej_turnaj1Na dobrý nápad prišla partia hokejachtivých športovcov, ktorý sa pod vedením p. Milana Murína rozhodli v zimných mesiacoch využiť tenisové ihrisko pri bare Goral zalievaním na vytvorenie ľadovej plochy. Cez vianočné sviatky tam každý deň trénovalo čoraz viac hokejových zanietencov. Športovým vyvrcholením sa stal prvý hokejový turnaj, ktorý sa uskutočnil 6. januára 2011. Zúčastnilo sa 5 družstiev, talentovaní hokejisti v rôznych vekových kategóriách z každej časti obce. Všetky družstvá zohrali zápasy medzi sebou. Najlepšie si počínali „ZDECHĽACI“, ktorí v riadnom hracom čase nedokázali nájsť premožiteľa. Pre všetkých hráčov ako aj divákov bol  na zahriatie pripravený horúci čaj a vianočná kapustnica, ktorú pripravili Lesáci. Najmenší sa potešili jazdou na saniach s koňmi. Na záver patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa pričinili o príjemné prežitie tohoto športového dňa a želanie, aby sa v našej dedine našlo viac ochotných ľudí, ktorý podporia šport a kultúru organizovaním takýchto akcií. …čítať ďalej

  21. januára 2011 | Peter Rieger | Hokej