Navigácia

Obsah

Prezentácia a ocenenia súboru


1989 – Krajská prehliadka v Žiari nad Hronom – postup na celoslovenskú prehliadku
– Celoslovenský folklórny festival – Prešov
– Poľsko – Poznaň – medzinárodné veľtrhy
– Folklórny festival Holoko – Maďarsko
1990 – Folklórny festival – Detva
– Stredoslovenský folklórny festival
– Maďarsko – folklórny festival – cena a diplom
1991 – Folklórny festival Detva – 1. miesto
– Celoslovenský folklórny festival – Prešov – hlavná cena
– Slovenský rozhlas – Vianoce pod Beskydami
1992 – Folklórne festivaly: Východná, Detva, Terchová, Podroháčske FS
– I. Svetový festival detského folklóru – Luhačovice, Trenčín
1993 – Medzinárodný folklórny festival – Francúzsko
– úspešný dvojtýždňový pobyt – Štrasburg, Paríž, Montjean, Saint-Etienne
– Folklórny festival v Strážnici – laureát festivalu
1994 – Folklórny festival – Východná
– Oravské Vianoce
1995 – Krajská prehliadka v Rimavskej Sobote – postup do Prešova
– Bratislava – stretnutie s ministrom školstva
1996 – Slovenská televízia – voľba detského kráľa – Námestovo
– Folklórny festival – Zakopané (Poľsko)
– Folklórny festival – Východná
– Slávnosti pod trenčianskou bránou – X. ročník – Trenčín
– Podroháčske folklórne slávnosti
1997 – Slovenská televízia Banská Bystrica – Jar v Oravskom Veselom
– Slávnostná akadémia – 25. výročie vzniku DFS Pilsko
– okresná, krajská, celoslovenská súťaž
– Slovenská televízia Košice – Vandrovali hudci – sólistky Z. Franeková a I. Krišová
1998 – Celoslovenská súťaž speváckych skupín – Považská Bystrica
– Slovenská televízia Košice – Vandrovali hudci
– Medzinárodná výstava hračiek v poľskej Stryzsave
– Folklórne festivaly Východná, Zuberec, Sihelné
1999 – Detský festival Arendal – Nórsko, Švédsko
– Folklórne festivaly Zuberec, Sihelné, Mútne
2000 – Okresná súťaž speváckych skupín – postup na krajskú súťaž
– pastierske dni ORAVA – TATRY – Lipnica Poľsko
– Juhoslovenské folklórne slávnosti Dulovce
2001 – Slovenský rozhlas Bratislava – nahrávka – Klenotnica
– Slovenská televízia Košice – Vandrovali hudci
– Majáles zahraničných Slovákov – Karviná (Česká republika)
– Deň slovenskej kultúry – Jablonka (Poľsko)
– Celoštátny detský folklórny festival – Likavka
– Folklórne festivaly Východná, Detva, Podbabohorské slávnosti
2002 – nahrávka prvého CD nosiča
– Slávnostná akadémia – 30. výročie vzniku DFS Pilsko
– Medzinárodný folklórny festival – Frýdek-Místek (Česká republika)
– Folklórne festivaly Zuberec, Podbabohorské slávnosti
2003 – Folklórny festival v Lhotke pod Ondřejníkem (Česká republika)
– Svadba v Európe – Wegrow (Poľsko)
– Európa bez hraníc – Námestovo
– hostili americký folklórny súbor Šarišan
2004 – Vzájomne sa obohacujeme – folklórny festival Brno (Česká republika)
– Akadémia – 10. výročie vzniku Obce Slovákov – Karviná (Česká republika)
– Goralské slávnosti – Ždiar
2005 – okresná, krajská, celoslovenská súťaž
– Talenty medzi nami – Śliemeń (Poľsko)
2006 – okresná a krajská súťaž speváckych skupín
– Medzinárodný folklórny festival – Karviná (Česká republika)
2007 – Slávnostná akadémia – 35. výročie vzniku DFS Pilsko
– Folklórne festivaly Sihelné, Mútne, Zuberec
– Mikulášska slávnosť s pánom prezidentom – Bratislava
2008 – okresná a krajská súťaž speváckych skupín
– Folklórne festivaly Východná, Detva, Zuberec
– Oravský hrad – 140. výročie založenia múzea
– Dožinky – Mútne
2009 – okresná a krajská súťaž detských folklórnych súborov
– Podroháčske folklórne slávnosti – Zuberec

Prezentácia súboru v zahraničí

1983 – Margita Maslaňáková, Vlado Babečka (Nemecká demokratická republika)
1987 – Marcela Čajková, Jozef Vajteršic (Sýria)
1988 – Poznaň Poľsko, Folklórny festival Holoko (Maďarsko)
1990 – Lipnica (Poľsko)
1991 – Festival zahraničných Slovákov – Banka (Maďarsko )
1992 – I. Svetový festival detského folklóru – Luhačovice (Česká republika)
1993 – Dvojtýždňový pobyt vo Francúzsku
1996 – Folklórne festivaly v Zakopanom, v Novom Targu (Poľsko)
1997 – Lipnica, Jablonka (Poľsko)
1998 – Praha (Česká republika)
1999 – Detský festival – Švédsko, Nórsko
2001 – Deň slovenskej kultúry – Karviná (Česká republika)
2002 – Medzinárodný folklórny festival – Frýdek Místek (Česká republika)
2003 – Svadba v Európe – Wegrow, Varšava (Poľsko)
2003 – Lhotka pod Ondřejníkem – folklórny festival (Česká republiká)
2004 – Vzájomne sa obohacujeme – folklórny festival – Brno (Česká republika)
2005 – Śliemeń (Poľsko), Jelešňa, Žywiec (Poľsko), Karviná (Česká republika)
2006 – Śliemeń (Poľsko), Medzinárodný folklórny festival – Karviná (Česká republika)